Állattartás a bérleményben

Ritka az olyan bérelhető lakás, ahol a bérbeadó engedélyezi a kutya és/vagy macskatartást. Ha az állat nincs ivartalanítva, a lakásban tartott állat vizeletének szagát a parkettából szinte lehetetlen eltüntetni. (Újraparkettázni lehet költségesebb, mint a 2 havi kaució összege!) Bútorozott lakás esetén pedig számítania kell a bérbeadónak, hogy egy kutya vagy macska körmeinek nyoma ott marad a berendezési tárgyakon is. Azok a bérlők, akik még csak most gondolkoznak egy esetleges kutya vagy macska tartásán és a bérbeadó felé élnek a kéréssel, a bérbeadó kikötheti, hogy a kisállatra való tekintettel emeli a bérleti díjat vagy a kaución felül további 1-2 havi óvadék megfizetésére is kötelezi a bérlőt.

Nemrégiben egy bérlő mentett kutyát szeretett volna a bérleménybe. Azonban a menhelyek azt is vizsgálják, hogy a befogadó saját tulajdonú ingatlanba szeretné-e tartani a kutyát. Egyes menhelyek bérlők részére nem is adnak örökbefogadható állatot.

Vannak olyan társasházak, ahol az SZMSZ-be belefoglalják, hogy az épületben nem lehet kutyát tartani. Óvják ezzel a közösség nyugalmát és a lakótér tisztaságát is. Ki ne hallott volna már hosszan, keservesen nyüszítő kutyahangot? Az egész nap magára hagyott állat hangja sokszor idegesítő, de legfőképpen megbotránkoztató.

Ha már annyira állatbarátnak mondja magát a bérlő, beleegyezhetünk, hogy legyen neki, de kössük ki, hogy mit engedélyezünk. 20 éves bérbeadói tapasztalat alapján az akváriumban tartott aranyhalak bizonyultak a legcsendesebbnek.

Válasszon menüt!